A wtedy wchodzę ja, cała na biało...

A wtedy wchodzę ja, cała na biało...
fot. 1
fot. 2
fot. 3

Must have każdej kobiety to biała damska koszula!

 

Mówią, że jest mistrzynią drugiego planu - nie zgadzam się z tym! Jest filarem, podstawą, od której zaczynasz stylizacje. To ona pasuje na każdą okazję i każdej kobiecie - biała koszula damska! Możesz mieć ubrań tyle, że będą wysypywały się z szafy, ale jeśli nie ma w niej białej koszuli - muszę powiedzieć, że wiele tracisz.

 

Ponadczasowa klasyka zaszyta w białej koszuli

 

Ponad trendowymi podziałami, ponad modowymi zawirowaniami, ponad wszelkimi życiowymi preferencjami i - najważniejsze - ponad czasem! Tylko popatrz:

 

  • Średniowiecze to biała koszula noszona zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn z lnu i bawełny, również jako element garderoby sztachty.
  • Renesans dodał koszuli ozdoby: żaboty, koronki, falbany i hafty, dlatego stała się bardziej ekskluzywna.
  • W wieku XVIII biała koszula przeszła metamorfozę i stała się standardem w garderobach męskich. Długa z szerokimi rękawami i ozdobnymi mankietami, noszona była pod frakami i eleganckimi marynarkami.
  • W XIX wieku powoli zaczęła stawać się bardziej oszczędna w zdobieniach i podbijać z powrotem serca kobiet.
  • Wiek XX lata 20. i 30. to już rozkwit białej koszuli damskiej, szczególnie w kontekście mody androgenicznej, czyli zacierającej podziały płciowe, ale to już temat na inny artykuł.

 

Dzisiaj niezmiennie, biała koszula jest elementem mody męskiej i damskiej. Nosimy ją niezależnie od kontekstu, od spotkań formalnych, biznesowych, aż po codzienne luźne looki. Oczywiście są różnice w fasonach i detalach, jednak nadal to klasyczny i najpopularniejszy element mody - symbol elegancji.

 

Biała damska koszula - do czego i jak nosić?

 

Jak tylko chcesz! Do casualowych, a nawet dresowych spodni, do podartych jeansów, spodni w kant, krótkich spodenek, biznesowej ołówkowej spódnicy. Możesz się w niej pokazać w pracy, urzędzie, teatrze, na plaży i wieczornym drinku. Możesz w niej pójść również na świąteczną kolację, do nocnego klubu i na letni wieczorny spacer. Biała koszula niezależnie od tego, z jakiej tkaniny została uszyta, posłuży Ci przez długie lata, choć najlepiej mieć ich w szafie ze trzy fasony z różnych tkanin. 

 

Dodam jeszcze tylko, że w zależności od tego, czy wpuścisz ją w spodnie, puścisz luźno, czy przewiążesz w pasie - zmieni wygląd całego Twojego outfitu. A ponieważ już wiesz, że nie możesz się bez niej obyć, sprawdź w moim sklepie, jaki fason białej damskiej koszuli zaprojektowałam.

7 czerwca 2023

Krzysztof Bychowski - strony www, sklepy internetowe

skocz do góry